Corsair 5000D Tempered Glass Mid-Tower ATX PC Case — Black - CC-9011208-WW
  • Stock: In Stock
  • Model: CC-9011208-WW
  • The 5000D makes a stunning, showpiece-worthy PC easy to build, and even easier to keep cool with the space and flexibility to mount multiple 360mm radiators.
  • The CORSAIR RapidRoute cable management system makes it simple and fast to route your major cables through a single hidden channel, with an easy-access hinged door and a roomy 25mm of space behind the motherboard for all of your cables.
  • Includes two CORSAIR 120mm AirGuide fans, utilizing anti-vortex vanes to concentrate airflow and enhance cooling.
  • A motherboard tray with customizable fan mounts allows you to side-mount up to 3x 120mm fans or up to a 360mm radiator, enabling new flexible cooling options.