EVGA 700 GD 80+ GOLD 700W Power Supply — Non Modular - 100-GD-0700-V2
Out Of Stock
  • Stock: Out Of Stock
  • Model: 100-GD-0700-V2
Certification: 80 Plus Gold Certified
Efficiency: 90% (115V AC) / 92% (220V AC / 240V AC) or higher under typical loads
Power Factor Correction: Active Power Factor Correction (PFC)
Rail Design: Single 12V Rail
Stability: DC-DC Converter for enhanced 3.3V / 5V stability