EVGA 750 GT Supernova 750W 80+ Gold - Full Modular — 220-GT-0750-Y2
Out Of Stock
  • Stock: Out Of Stock
  • Model: 220-GT-0750-Y2
Form Factor
  • Form Factor: ATX
  • Power Rating: 750 W
  • Efficiency Standard: 80 PLUS Gold
Main Characteristics
  • Brand: EVGA
  • Product Color: Black
  • Server PSU Compatibility: EPS12V Support
  • ATX12V Version: 2.52
  • Cooling System: 1 Fan
  • Fan Diameter: 135 mm
Connectors
  • Motherboard Connector Type: 24 Pin
  • CPU Connectors (4+4 Pin): 1
  • PCI-E Connectors (6+2 Pin): 2