Lian Li UNI FAN SL-INF120 Reverse Blade White 120mm ARGB PWM Fan — 200–2100 RPM, 63.6 CFM, 2.02 mmH2O, 32 dB(A), Fluid Dynamic Bearing, No Controller, PBT/PC/Aluminum, 120x122x25mm, 2-Year Warranty
  • Stock: In Stock
  • Model: UF-RSLIN120-1W
Model Name: UNI FAN SL-INF 120 REVERSE BLADE
Model No.: UF-RSLIN120-1W
Color: White
Number of Fans: 1
Fan Specifications
  • Material: PBT / PC / Aluminum (durable and lightweight)
  • Fan Dimensions: 120 x 122 x 25 mm
  • Bearing Type: Fluid Dynamic Bearing (FDB) – for quiet operation and long lifespan
  • Rated Voltage (Fan): DC 12V
  • Start-up Voltage: ≦6V
  • Fan Speed: 0 – 2100 RPM (PWM controlled, supports 0 RPM at low load)
  • Max Air Pressure: 2.02 mmH₂O
  • Max Airflow: 63.6 CFM
  • Acoustic Noise: Up to 32 dB(A)
LED Specifications
  • LED Rated Voltage: DC 5V
  • Input Current (LED): 600mA
Electrical & Power
  • Input Current (Fan): 180mA
  • Input Power: 5.16W