Redragon Mirror-III GM27X5IPS 27″ FHD 200Hz IPS Gaming Monitor – 1ms Response, AMD FreeSync, 16.7M Colors, Black
  • Stock: In Stock
  • Model: GM27X5IPS
General Information
  • Model: Mirror-III GM27X5IPS
  • Size: 27”
Display
  • Resolution: 1920 x 1080 (Full HD, 16:9)
  • Panel Type: IPS
  • Refresh Rate: 200Hz
  • Number of Colors: 16.7M
  • Max Brightness: 250 cd/m² (Typical)
  • Contrast Ratio: 1000:1
Connectivity
  • Ports:
    • DisplayPort 1.2 × 1
    • HDMI 1.4 × 2
    • DC IN × 1
Power
  • Power Range: 100–240V, 50/60Hz
Performance
  • Response Time: 1ms (GTG)
Features
  • Fast Refresh Rate: 200Hz for ultra-smooth gaming action